Doradztwo zawodowe

obrazek

Informujemy, że w dniu 9 czerwca 2020 r. o godz. 14.00  firma Vulcan organizuje pokaz dla kandydatów i ich rodziców dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

Całe wydarzenie dostępne będzie na stronie: http://v.przybysz.org.pl

Zgodnie z ustalonym przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogramem postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży, rekrutacja rozpocznie się od dnia 15 czerwca 2020 roku.

Z ofertą edukacyjną szkół można się zapoznać od 3 czerwca br. na stronie     https://opolskie.edu.com.pl, która jednocześnie będzie stroną rekrutacyjną.

W przypadku wyboru oddziału dwujęzycznego lub sportowego, w których, zgodnie z przepisami prawa, przeprowadza się odpowiednio sprawdzian kompetencji językowych lub prób sprawności fizycznej, terminy ich przeprowadzania ustalają dyrektorzy szkół.

Źródło:    http://oswiata.opole.pl/rekrutacja/szkoly-ponadgimnazjalne-i-ponadpodstawowe

1

2

3

Więcej informacji można znaleźć na poniższych stronach internetowych:

https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021

https://www.gov.pl/web/edukacja

https://www.kuratorium.opole.pl/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021/

https://www.kuratorium.opole.pl/

 

mapa

Na stronie internetowej   https://mapakarier.org/   znajdują się informacje dotyczące ścieżek kariery, rynku pracy i świata zawodów. Z pomocą Mapy Karier można odkryć i lepiej poznać oraz porównać setki różnych zawodów, a także przekonać się, jak wygląda droga edukacyjna jaką należy przebyć, by zdobyć wykształcenie potrzebne do wykonywania danego zawodu.

W zapisanych poniżej plikach, znajdziecie kolejne ciekawe materiały, które ułatwią Wam podjęcie decyzji dotyczącej wyboru szkoły. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

pdf CHARAKTERYSTYKA SZKÓŁ

pdf KWESTIONARIUSZ ZAINTERESOWAŃ ZAWODOWYCH

pdf MÓJ WYMARZONY ZAWÓD

pdf PLANSZA

pdf ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA

pdf UPROSZCZONY SYSTEM EDUKACJI W POLSCE