Informacja dla Rodziców i Uczniów

Szanowni  Rodzice i Uczniowie

 W związku z zawieszeniem zajęć w szkole będziecie otrzymywali przez e-dziennik wszelkie informacje od nauczycieli dotyczące zadań do wykonania. Rodziców i starszych uczniów zachęcamy do odwiedzania stron Kuratorium Oświaty w Opolu i Ministerstwa Edukacji Narodowej, na których zamieszczane są informacje o zdalnym nauczaniu, czy też propozycje materiałów edukacyjnych na platformach, stronach  i serwisach internetowych.

Poniżej kilka propozycji z tych stron  Kuratorium Oświaty w Opolu i Ministerstwa Edukacji Narodowej:

Zdalne  lekcje. Propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi.

Informujemy, że na portalu gov.pl zostały umieszczone propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi dla szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowej w tym szkoły średniej i szkoły branżowej I stopnia. Zachęcamy do skorzystania z zamieszczonych materiałów. Są one dostępne na portalu gov.pl/web/zdalne lekcje.

Informacja dla ósmoklasistów

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9.00 publikowane będą nowe zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, o 15.00 rozwiązania! CKE zaprasza już od 16 marca
na stronę https://www.cke.gov.pl

Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura – propozycje dla uczniów i nauczycieli

Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach (szczegóły na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej).

Pozdrawiam serdecznie wraz z całym Gronem Pedagogicznym

 

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Zdzisław Biernacki