Godzina kodowania 2019

Organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej Godzina Kodowania (Hour Of Code) to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych, adresowana do wszystkich ludzi na całym świecie. Jednogodzinny kurs, przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych, dostępny w ponad 45 językach. HOUR OF CODE ma na celu pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw programowania.

Inicjatorem Godziny Kodowania jest Hadi Partovi z code.org, a motywem jego działania jest,  idea, że:  „Każdy uczeń, w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki”.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły udowodnili, że kodując można bardzo kreatywnie spędzać czas , rozwijając przy tym myślenie logiczne i algorytmiczne.

Nasi uczniowie mieli do wyboru: kodowanie z Minecraft, naukę programowania droidów i tworzenia własnej gry w świecie Gwiezdnych Wojen, zabawę w Artystę, przebrnięcie przez zakodowany Labirynt oraz stworzenie własnej gry z Flappy Bird.

Największa liczba uczniów wybrała Dance Party, gdzie tworzyli proste układy taneczne, dodawali nowych tancerzy, ustawiali efekty tła, stosowali  pętle i powtórzenia oraz modyfikowali swoje układy. Mogli także sami zostać „robotami” i wykonać zaprogramowany układ.

Wszyscy jednogłośnie orzekli, że nie mogą się już doczekać #HourOfCode2020.

 Marzena Boczkowska
Krystyna Waniak