„Życzliwie, blisko, razem”

dzien-zyczliwosci

Pod takim hasłem 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Tegoroczne hasło zachęca do umacniania więzi społecznych. Razem znaczy więcej, sensowniej, bezpieczniej. Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać.

W ramach obchodów tego święta Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Caritas podjęli szereg działań. Tradycyjnie korytarze szkolne zostały udekorowane uśmiechniętymi buźkami oraz hasłami propagującymi życzliwość. Przy ulicy Kościuszki dzieci z klas młodszych przygotowały klasowe „drzewka życzliwości”, umieszczając na nich projekty orderów życzliwości własnego autorstwa. Najciekawsze zostały nagrodzone drobnym upominkiem. Klasy IV-V przygotowały hasła związane z Dniem Życzliwości, którymi wzajemnie obdarowały się na lekcji trzeciej, odnajdując dziecko z takim samym numerem w dzienniku z wylosowanej klasy.

W pałacu z kolei było słonecznie, żółto, równie życzliwie. Dla podkreślenia idei i ważności tego dnia uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto – jest to kolor optymizmu i radości. Uczniowie klas VI, VII i VIII przygotowali kartki związane z tym radosnym dniem. Tuż po lekcjach przedstawiciele SKC i SU wybrali się do Urzędu i przekazali życzliwe życzenia Panu Burmistrzowi. Kartki trafiły również do wielu mieszkańców naszego miasta, wywołały niejeden uśmiech i sprawiły ogromną radość.

W szkole, na dużym brystolu każdy mógł napisać coś miłego do koleżanek i kolegów. Uczniowie tłumnie zebrali się wokół plakatu, każdy miał chęć przesłać miłe i ciepłe słowo drugiej osobie.

Jak co roku ogłoszono konkurs na najbardziej życzliwego ucznia i pracownika szkoły. Najżyczliwsi zostali wybrani wg podanych wcześniej kryteriów. Wybrani uczniowie i pracownicy otrzymali tytuł Kawalera Życzliwości. Młodsze dzieci – te najbardziej niecierpliwe otrzymały dyplomy oraz wielkie brawa najszybciej, bo już 21 listopada. Pozostali uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymają dyplomy podczas szkolnych Jasełek, ale już dzisiaj wszystkim życzliwym składamy gratulacje!

A oto najżyczliwsi z życzliwych:
I a: Tadeusz Kania, Kacper Dacków, Aleksandra Wysocka
I b: Pola Karbownik, Małgosia Mojzyk, Emilka Stolarska
I c: Karol Knihnicki, Hania Witkowska, Zuzia Wojdyła.
II a: Hania Najda, Kornelia Rak, Zuzia Oborska,
II b: Maja Krawczyk, Marta Joniak, Szymon Migdał
II c: Martyna Simlat, Lena Szczepkowska, Filip Ślęzak
III a: Magdalena Kula, Maja Kurtasz, Karolina Lis
III b: Martyna Rybacka, Julia Witek, Iza Lewartowska
III c: Julia Ciupek, Basia Nazarko, Julia Marcinków
III d: Basia Garus, Amelka Pietruszka, Paweł Ustrzycki,
IV a: Julia Kostrzewa-Mirek, Marysia Bilewicz, Weronika Bilewicz
V a: Magda Krawczyk, Natalia Izmajłow, Hania Struska
V b: Victoria Kulisiewicz, Maja Gołąb, Kinga Wojdyła
V c: Kacper Kędzior, Wojtek Bruchal, Magda Wac
V d: Amelia Hadryś, Magda Krawczyk, Nina Lejczak
V e: Hanna Trusiewicz, Agata Piwko, Damian Kwolik
VI a: Maciej Guzik, Magda Pikul, Martyna Górniak
VI b: Kasia Wieloch, Julia Karpisz, Oliwia Wiczkowska
VI c: Alicja Siomka, Bartek Klementa, Natalia Stolarska
VI d: Kamil Domański, Julia Sałbut, Bartek Papuga
VI e: Martyna Lis, Kamila Dąbrowska, Bartek Woźniak
VII a: Kamil Komarnicki, Weronika Witek, Ola Fedorowska
VII b: Radek Sucharski, Paulina Czepuryk, Kamila Gruntowska
II c: Agnieszka Tabian, Magda Bieniusa, Krzysztof Tabian
VIII a: Oliwia Tomaszewska, Łukasz Szymański, Maja Galla
VIII b: Oliwier Klecha, Krysia Garus, Michał Reszczyński
VIII c: Hania Lis, Angelika Kierońska, Weronika Osyra.

Uczniowie wybrali również najżyczliwszych pracowników szkoły: Aleksandra Adamczak, Marzena Boczkowska, Elżbieta Boniek, Zuzanna Gwarys, Hanna Iwasyszyn, Jolanta Kosmala, Małgorzata Kullanda, Małgorzata ŁozińskaSzemelak, Agnieszka Mihułka, ks. Piotr Nowicki, Kornelia Piotrowska, Urszula Silarska, Przemysław Ślęzak, Wiesława Ślusarczyk, Ewa Tabian-Kania, Krystyna Zaczkiewicz.

W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i warto okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

SKC i SU