Fantastyczne mikołajki uczniów klas 4 i 5

Ciekawy film to piękny prezent mikołajkowy, który co roku otrzymują nasi uczniowie. Tym razem wybraliśmy się do opolskiego kina Helios na dwa filmy – „Fantastyczne zwierzęta… cz. 2” oraz „Dziadek do orzechów”. Dzieci mogły wcześniej wybrać obraz, który chciały obejrzeć. Potem już tylko duży napój i gigantyczna prażona kukurydza, no i wygodny fotel na sali kinowej.

Wszyscy z wielkim zaciekawieniem obejrzeliśmy film będący kontynuacją ekranizacji książki J. K. Rowling. Klimaty bliskie przygodom kultowej postaci Harrego Pottera, magia, ciemne moce i wartka akcja – oto zalety filmu „Fantastyczne zwierzęta… cz. 2”.

Drugi mikołajkowy prezent to klasyka – „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Wzruszająca opowieść, piękne postaci, pełne przepychu wnętrza i wszelkie inne atrybuty bajkowego świata zdecydowały o tym, że film bardzo nam się podobał. Wszyscy wyszliśmy z kina usatysfakcjonowani i pełni wrażeń. Do pełni szczęścia brakowało nam już tylko czegoś dla ciała, czyli odrobinki słodyczy. Wizyta w lodziarni, mimo pory roku, dopełniła radosnego nastroju. Zasiedliśmy w autobusie i dzieliliśmy się wrażeniami po obejrzeniu filmu. Powrotna droga minęła nam bardzo szybko. Jesteśmy zadowoleni z naszego przepisu na mikołajki.

Polecamy ucztę kinomana zamiast wielkiej paki słodkości. No, może odrobinka czekolady…:-)

Uczestnicy wypadu klas 4 i 5